Apple pişman! Katlanabilir telefon pazarında boş tezgah kalmadı

Huawei ve Samsung hamleleri ile katlanabilir telefonlar 2024’te büyük bir patlama yaşayarak tarihi rekor kırmaya hazırlanıyor. Katlanabilir ekranların sevkiyatları inanılmaz bir hızla arttı. Apple’ın girmediği bu pazarı şu an Huawei ve Samsung yönetiyor. Peki bu yarışı kim kazanır? Huawei mi, Samsung mu?

Huawei ve Samsung liderliğinde katlanabilir akıllı telefonlar 2024’te tarihi rekor kıracak

Huawei, 2024’ün ilk çeyreğinde katlanabilir ekran pazarında yüzde 55’lik bir pay alarak liderliğe oturdu. Mate X5 ve Pocket 2 modelleriyle büyük bir başarı yakalayan Huawei, bu alanda önemli bir oyuncu haline geldi. Ama tabi ki, Samsung bu duruma sessiz kalmadı. Yeni Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6 modelleriyle ikinci çeyrekte sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Samsung’un hedefi, katlanabilir ekran pazarında 9,25 milyon birimle yeni bir rekor kırmak.

Display Supply Chain Consultant’ın (DSCC) analistleri, Huawei’nin 2023’ün sonları ve 2024’ün başlarında Samsung Display’i geçerek katlanabilir ekran üretiminde lider konuma geldiğini bildirdi. Ancak Samsung, yeni Galaxy Z modelleri için büyük siparişlerle yeniden liderliği ele geçirmeyi planlıyor. Yıl sonunda, Samsung Display’in pazar payının yüzde 54′e düşmesi, Huawei şirketinin ise yüzde 28′e yükselmesi bekleniyor.

Analistler, 2024 sonunda ise Samsung’un pazar payının yüzde 48’e düşeceğini, Huawei’nin ise yüzde 28′e çıkacağını öngörüyor. Honor da yüzde 9’dan yüzde 10’a küçük bir artış gösterecek. Katlanabilir telefon pazarı, 2024’te rekor bir büyüme ve rekabet ile karşı karşıya.

Katlanabilir telefonların popülaritesi her geçen gün artıyor ve teknoloji devleri bu pazarda büyük bir yarışa girdi. Huawei mi yoksa Samsung mu lider olacak? Belki de sürpriz bir şekilde başka bir marka öne çıkacak. Ama kesin olan bir şey var ki, bu rekabet biz kullanıcılar için daha fazla seçenek ve yenilik anlamına geliyor. Sizce bu rekabetin kazananı kim olacak? Katlanabilir telefonlar gelecekte standart hale gelir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir