XDefiant Sonunda 21 Mayıs’ta Çıkıyor

Ubisoft, XDefiant adlı oynaması ücretsiz nişancı oyununun sonunda 21 Mayıs tarihinde Xbox Series X|S, PS5 ve PC platformları için çıkacağını duyurdu. Uzun zamandır beklenilen oyun umuyoruz ki son dakikada tekrar ertelenmez.

Oyun ilk olarak Temmuz 2021 tarihinde Ubisoft’un çeşitli Tom Clancy oyunlarındaki karakterleri ve ayarları bir kahraman nişancı oyununda birleştirme temasıyla Tom Clancy’s XDefiant olarak duyuruldu. Şirket, 2022 yılında XDefiant’ın kapsamını genişletme kararı aldığı için Tom Clancy adını oyundan kaldırdı.

Oyunun resmi olarak 2023 yazında piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak daha sonra Ubisoft, XDefiant’ın Xbox ve  PlayStation platformları için yapılan sertifikasyon testlerini geçemediğini açıkladı. Ekim 2023 tarihinde geliştirme ekibi, halka açık bir oyun testi oturumunda keşfedilen sorunlar nedeniyle oyunun çıkışını süresiz olarak askıya aldı.

XDefiant ilk 6 haftalık sezon öncesi etkinliğini 21 Mayıs’ta başlatacak. Açıklama şu şekilde: “Aksiyon, 14 haritada beş farklı oyun modu, 44 eklentiye sahip 24 silah ve Ubisoft serilerinden ilham alan beş oynanabilir grup sunarak başlıyor; bunların her biri dövüş arenasına benzersiz oyun güçlendirmeleri ve yetenekler getiriyor.”

Oyunun resmi sitesinde dört sezona ayrılacak olan oyunun ilk yıl yol haritası hakkında da bilgi yer alıyor. Her sezonda yeni bir grup, üç yeni silah ve üç yeni harita yer alacak. XDefiant’a eklenecek ek özellikler arasında yeni oyun modları, sıralamalı mod, özel maçlar için destek ve oyunu yeni oyunculara tanıtacak alıştırma modları gibi özellikler ve daha fazlası yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir